top of page
Psychické zdraví
Tématické

KURZY & WORKSHOPY

PSYCHICKÉ ZDRAVÍ

NESPAVOST
& MOŽNOSTI LÉČBY 

Workshop se věnuje tématu nespavosti z pohledu možných příčin jako je stres, tlak na výkon, krizové situace, úzkosti atd. a hlubšímu porozumění celkové spánkové hygieny. V kurzu se naučíte, jak základně využívat metodu KBT (tato terapie učí lidi rozpoznávat a měnit nezdravé zvyky v myšlení, což se pak pozitivně odrazí v jejich chování) pro své potřeby při spánku a jak si nastavit udržitelný spánkový režim s ohledem na vlastní životní rytmus. Zároveň se dozvíte hlubší souvislosti mezi spánkem, nespavostí a životní spokojeností. 

 

Forma: Přednáška/on-line přednáška s možností diskuse a nebo komplexní program na 5 setkání 

Seminář Práce se stresem se zaměřuje na to, co se během stresu děje v lidském těle. Tato znalost umožňuje náhled na celkovou situaci stresového prožívání a tím následně i možnost na to efektivně zareagovat. Účastníci se dozví rozdíly mezi akutním a chronickým stresem. Procvičí si techniky zvládání akutního stresu, dále se dozví o dlouhodobých technikách tzv. zpomalovačích jako jsou relaxační techniky, mindfullness nebo asertivní dovednosti.

 

Forma: Přednáška/on-line přednáška s možností diskuse

PRÁCE
SE STRESEM

SYDROM
VYHOŘENÍ

Na semináři Syndrom vyhoření se účastníci dozví o jeho možných projevech jako jsou např. nespavost, psychosomatické symptomy a další. Pochopí jejich krátkodobé i dlouhodobé důsledky, zaměříme se na jejich prevenci a léčbu, co je člověk sám pro sebe schopen ošetřit. Účastníci by se měli naučit rozpoznat rizikové faktory syndromu vyhoření a včasně zasáhnout. Tím se udržovat v kondici, jak v pracovní, tak i v osobní rovině života.

 

Forma: Přednáška/on-line přednáška s možností diskuse

Co je důležité v komunikaci k druhým, co jsou znaky dobré komunikace a jak k nám mluví řeč těla. Informace a ukázky základních typů komunikace zahrnující chování pasivní, agresivní, manipulativní a asertivní. Jak prosadit své požadavky, aniž by to bylo na úkor ostatních nebo sebe samých. Kromě teoretických poznatků bude také nácvik jednotlivých situací a možných technik. Také se podíváme na emoce a co nám říkají o našich potřebách v komunikaci.

 

Forma: Workshop s praktickými nácviky možností diskuse

KOMUNIKACE
& ASERTIVITA

ZPĚTNÁ
VAZBA

ZPĚTNÁ VAZBA na zaměstnance, z toho může být někdy v práci pěkné dusno. 

 

Pokud si svých zaměstnanců na tolik vážíte, že Vám záleží, jak se k nim informace o jejich práci dostanou, TREFA!

 

UMÍME.

Pokud byste se tuto dovednost chtěli naučit přímo a zajišťovat si tak stabilitu v týmu sami, jste tu naprosto správně.

V semináři se budeme zabývat tím, co je to závislost, jaké druhy závislosti můžeme rozpoznat, jak se projevuje závislostní chování. Společně si projdeme kritéria určující míru závislosti či škodlivého užívání návykových látek. Rovněž se budeme věnovat nelátkovým závislostem (gambling, workoholismus atd). Seznámíme se s pojmy craving, přesmyk, relaps, odvykací stav (delirium) apod. Účastník semináře získá informace týkající se adiktologické léčby, její formy a možnosti a také limity, dozví se jak (ne)motivovat k terapii závislostí. To vše v kontextu dnešní doby, která přináší mnoho výzev a příležitostí, ale také nabízí formy úniku a jednoduchá řešení, která vedou právě k závislostem a z toho vyplývajících důsledků s vážným dopadem na kvalitu života. 

 

Forma: Přednáška/on-line přednáška s možností diskuse

ZÁVISLOST
Jako fenomén dnešní doby

NUTRIČNÍ DĚTSKÁ TÉMATIKA

Dětská obezita, neprospívání u dětí, poruchy příjmu potravy u dětí a adolescentů, potravinové alergie a intolerance.

Zásady vyvážené stravy v praxi:

 • Jak si správně sestavit jídelníček

 • Mýty a omyly ve výživě

 • Diety vs. rozumná strava

 • Vegetariánská a veganská strava

 • Optimální načasování stravy

 • Bezlepková strava

 • Jak zlepšit trávení

 • Pravda o sacharidech a cukrech/Sacharidy od A do Z

 • Bílkoviny od A do Z

 • Tuky od A do Z

 • Vláknina od A do Z

 • Jak správně načasovat stravu?

 • Nejčastější mýty a omyly ve výživě.

NUTRIČNÍ
DOSPĚLÁ TÉMATIKA

Účastníci se dozví, jak zvládat pracovní přetížení nebo jak je možné se mu vyhnout.

Naučí se techniky organizace času a rozdělení důležitých a nedůležitých aktivit. Součástí workshopu je také nácvik asertivních dovedností.

 

Forma: Přednáška/workshop s praktickými nácviky a možností diskuse

TIME MANAGEMENT

MINDFULLNESS

Základy mindfullness. Provedeme Vás technikou všímavosti, která je dnes velmi populární právě proto, že pomáhá lidem se na chvíli zastavit a koncentrovat se na to, co je třeba - ať už na pracovní úkol nebo svoje prožívání. Workshop nabízí účastníkům seznámit se všímavostí jako s terapeutickou technikou 3. vlny kognitivně-behaviorální terapie. Nastíní, jak fungují jednotlivé modality psychiky (myšlení – emoce - tělesný doprovod - reakce), psychosomatické projevy nemocí nebo biofeedback. Cílem je osvojení si základních principů relaxačních technik, jejich trénink a možné využití v běžném životě. 

 

Forma: Přednáška/on-line přednáška s možností diskuse

PRÁCE S AGRESÍ A VZTEKEM V ZAMĚSTNÁNÍ 

Workshop je určen pro ty firmy, které chtějí naučit své zaměstnance projevovat vztek, agresi a podobné emoce bezpečnou formou. Zájemci se také naučí pracovat se svým vztekem, zastavovat agresi a v neposlední řadě techniky, jak nejít do protiagrese. Jedná se o velmi praktický a nácvikový workshop. 

 

Forma: workshop s praktickými nácviky a možností diskuse

Překvapilo vás vaše dítě svojí sexualitou anebo tím, jakým se cítí pohlavím/genderem nebo máte pocit, že byste měli být připraveni. „Měl/a jsem něco udělat jinak?“ „Měl/a jsem něco říct?“ „Jak jí/mu pomoci, co mám teď dělat?“ jsou jen některé otázky, které vám mohou běžet hlavou, když se vám dospívající svěří s tím, že některé věci cítí jinak než u většiny lidí. Cílem tohoto setkání je zjistit, jak naslouchat a nebát se toho, s čím se vám váš blízký svěřuje a proč je v pořádku nevědět a tápat. Tím udržujeme naše vztahy zdravé a jsme přítomní pro naše blízké ve chvílích, které nás možná překvapily.

 

Forma: Přednáška/on-line přednáška s možností diskuse

ADOLESCENTI
A JEJICH SEXUALITA
A GENDER

PERFEKCIONISMUS
Brána do deprese a vyhoření

Často si myslíme, že když budeme perfektní, najdeme vnitřní klid a rovnováhu a všechno konečně půjde hladce. Přednáška se věnuje perfekcionismu, tlaku na sebe být efektivní, mít silnou vůli, mít nereálné na sebe nereálné nároky a všechno zvládnout výborně. V přednášce se dozvíte, jak je možné, že právě perfekcionismus nám brání v tom, abychom věci zvládali, brali život s nadhledem, a jak souvisí s psychickými potížemi. Naučíte se způsoby, jak neperfektně, ale za to s chutí žít život naplněný hodnotami jako je smysluplná práce, vztahy, zdraví, sami sebou. 

 

Forma: Přednáška/on-line přednáška s možností diskuse

ZDRAVÝ ŽIVOTNÍ STYL

KOMUNIKACE

Zpětná vazba a komunikace
Nutriční
bottom of page