top of page

PŘÍJEMNÉ NÁSTRAHY LÉTA A JAK LÉTO ZVLÁDNOUT SE STEJNOU KONFEKČNÍ VELIKOSTÍ...

Je konec srpna, stoupnete si na váhu a číslo je opět vyšší. Pokud Vás napadá, že za ta kila navíc může léto, je článek přímo pro Vás. Velmi dobře tenhle pocit znám... Stejně jako v prosinci může za vzestup na hmotnosti Mikuláš, v lednu zase Vánoce, v dubnu Velikonoce, tak v září většinou léto a letní prázdniny, no ne?


Teplo, grilovačky, alko/nealko, koupaliště, zmrzlina, all inclusive, nicnedělání…


Teplo

Je zcela v pořádku, že ve vysokých teplotách nemá člověk takový hlad. Nedostatečný energetický příjem v první polovině dne však může způsobit vyšší energetický příjem ve druhé polovině dne (například přejedení na večerní grilovačce) Tip: připravte si osvěžující smoothie s kefírem, ovocem a ovesnými vločkami.


Grilovačky

Je zcela v pořádku strávit teplé letní večery s rodinou a přáteli na zahradě u grilování Během grilování však člověk přijme daleko větší energetický příjem, než kdyby si dal normální večeři doma. Tip: pozor na uzobávání slaných ořechů a na popíjení alkoholických nápojů během grilování. Nakrájejte si zeleninu, ovoce, připravte si jogurtový tip a nezapomínejte na pečivo či jinou přílohu k masu a sýrům.


Alko/nealko

Je zcela v pořádku se zchladit studenou limonádou, alkoholickým nápojem či ledovou kávou. Nezapomínejte však pít vodu. Voda by měla být zastoupena ve vašem pitném režimu nejvíce. Tip: Ledová káva je dezert. Neslaďte, neřeďte mlékem, přidejte pouze vanilkovou zmrzlinu.


Koupaliště

Je zcela v pořádku si dát v létě na koupališti langoše.

Nemusí být však součástí každodenního energetického příjmu na svačinu. Připravte si svačinu s sebou a na langoš si vyčleňte den. Tip: vezměte si s sebou na koupaliště do krabičky nakrájenou zeleninu, ovoce, obložené pečivo a vodu s čerstvou mátou.

Zmrzlina

Je zcela v pořádku si dát v létě výbornou zmrzlinu.

Spojte zmrzlinu s procházkou a pokud ji budete mít místo svačiny, dopřejte si spíše smetanovou či jogurtovou. Více vás zasytí. Tip: zkuste jeden kopeček a 2 příchutě


Dovolené

Je zcela v pořádku si užít na dovolené all inclusive a ochutnat speciality místní kuchyně.

Snažte se ale o vyvážené složení jídelníčku i během all inclusive. Na talíř si vždy naložte porci sacharidů (pečivo, těstoviny, brambory, rýže, kuskus, vločky, müsli, luštěniny, tortilla), porci bílkoviny (maso, šunka, ryby, vejce, mléčné výrobky, sý, tofu a výrobky z něho), porci zeleniny, nebo ovoce. Tip: o dezert po večeři se můžete rozdělit napůl a nemusí být každý den


Nicnedělání

Je zcela v pořádku si o dovolené odpočinout a nic nedělat.

V rámci dobré nálady běžte ale i o dovolené na krátkou procházku, nebo si zaplavat, či projet na kole po západu slunce. Tip: i ležet v hamace a číst knížku s ledovou kávou v ruce a čekat na večerní grilovačku je fajn!


Krásné léto


6 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

תגובות


bottom of page